Porolons vai aukstās putas

Porolons vai aukstās putas ???


Nosaukums “Porolons” nāk vēl no nesenās pagātnes Padomju laikiem. Tas tika izmantots visās mīkstajās mēbelēs.

Mūsdienās porolons ir aizstāts ar tā sauktajām putām ( no angļu val. Cold Foam – aukstās putas ).

Kādas ir tā īpašības un kā to iegūst?

Aukstās putas mēdz būt dažādas kvalitātes un ir antialerģisks materiāls, kuru apzīmē ar burtiem HR pievienojot galā ciparu, kurš norāda blīvumu un svaru uz 1 kubikmetru – m3. Proti, jo cipars augstāks, jo materiāls ir blīvāks, smagāks, elastīgāks un izturīgāks. Piemēram, marka HR35, tās ir putas, kuras izmanto kvalitatīvos dīvānos un matračos. Mīkstajās mēbelēs ražotāji izmanto sākot no HR25 marku putām, kuriem būtu jābūt cenā lētākiem un nolietosies daudz ātrāk nekā, piemēram HR30 vai HR35.

Vizuāli to pateikt nevar, vienīgi iesēžoties kvalitatīvas putas būs elastīgākas. Jo putas ir vieglākas, jo tās ir porainākas un irdenākas. ( nekvalitatīvas putas vizuāli varētu pielīdzināt porolona izskatam )

Kvalitatīvākās putas, kādas man ir nācies redzēt ir marka HR95, kuras tiek izmantotas vācu matraču ražotāja METZELER matračos atsperu vietā. Garantija šādam matracim ir 40 gadi.

Aukstās putas jeb Cold foam iegūst, lejot formās masu un laižot to caur ļoti karstu krāsni. Tālāk notiek dzesēšanas process. Jo putas tiek atdzesētas ātrāk, jo tās kļūst porainākas un vieglākas. Jo dzesēšanas process ilgstošāks, jo putu marka kļūst augstvērtīgāka.

Putu sastāvā ražotāji mēdz pievienot arī dažāda veida eļļas,piemēram, Linsēklu, lai materiāls kļūtu elastīgāks.

Cold Foam putas mūsdienās izmanto visi mīksto mēbeļu ražotāji.

Iekārto istabu ar Mūzu !!!!